Ayden Hanım

Hatice KARSLIOĞLU'na facebookta yaptığım inceleme sonucu ulaştım. İyi ki ulaşmışım. Kendisine gitmeden önce birçok sıkıntım vardı. Yanımda götürdüğüm test sonuçlarına bakıp şekerimin düştüğünü bu nedenle bu sorunları yaşadığımı söyledi ve daha detaylı test yaptırmamı önerdi. Ben Hatice KARSLIOĞLU'na gitmeye başladığım ilk hafta rahatladım. Çarpıntı ve terleyerek uyanmalarım sona erdi. Ayrıca el ve kollarımdaki sanki üstüne yatmışım da uyuşmuş gibi hissettiğim karıncalanmalar bitti. Önce kilo verirken, kilo vermem durunca ihmal ettiğim testi yaptırmamın zamanı geldiğini tatlı bir dille anlattı.

Ailemde diabet olduğu için yüksek risk grubundayım. Yapılan şeker yükleme testi sonucu alt sınır normali 70 kabul edilirken 55'e kadar düştüğünü öğrendim. Bu beni çok şaşırttı hep yüksek çıkacak sanırdım. Bu da yaşam kalitesi ve kilo vermede sorun yaratan bir durum. Hatice KARSLIOĞLU'na ulaştığım için şanslı olduğumu düşünüyordum, artık eminim. Ayrıca kendisi sadece kilo vermemize yardım etmiyor. Yaşam tarzınıza uygun listeler hazırladığı için işinizi kolaylaştırıyor. Sizinle sohbet edip ihtiyaçlarınıza önem veriyor. Bunu içten yaptığı için kendinizi iyi hissediyorsunuz. Eğitimci yönünü de unutmamak lazım. Sizi istediğiniz kiloya ulaştırırken dengeli beslenmeyi ve önemini farkettiriyor.

Daha önce iki ayrı diyetisyen ile kilo vermiş fakat sonra ne yapacağımı bilmediğim için tekrar kilo almıştım. Listelerdeki gıdalar normalde yediğimden daha güzel ve doyurucu. Ara öğünler de dahil. Yani klasik aç kalma korkusunu atın. Bilmeden az yiyerek ya da tek yönlü beslenerek kendimize zarar veriyoruz. Çok mutluyum. Bana dokunan, kilo vermeme engel olan gıdaları çabucak farkedip yerine yenilerini koyduğu için tekrar kilo vermeye başladım. Tam umutsuzluğa kapılacağım sırada he şey yoluna girdi. Bilmenizi isterim, düşük şekeri olanların da kilo vermesi çok zor ve ben 72 kiloda iken önce 64' e inip ara vermiştim. Yedi sekiz ay sonra tekrar başladım. On yıldır başaramadığım bir şeyi başardım. 63 kiloya indim. Hedefim 60 ve verdiğim her kilo benim için çok değerli. Teşekkür ederim Hatice KARSLIOĞLU.

İyi ki varsınız ve iyi ki sizi tanıdım. Hedefime ulaştığımda tekrar görüşmek üzere.

Ayden
Birinci Sınıf öğretmeni

TOP