KİBEM

Kişisel Beslenme Merkezi

Beslenme konusu bir zamanlar yalnızca aç kalmamaktan ve karın doyurmaktan ibaret sayılıyordu. Oysa günümüzde yaşam koşullarına bağlı olarak beslenme alışkanlıkları ve beslenme biçimleri değişti. Bu beslenme şekillerinin sonuçları olarak ortaya çıkan sağlık problemleri, beslenme yanlışları ve bunların sonuçları ile mücadele etme gereğini doğurmuştur. KİBEM, Kişisel Beslenme Merkezi, sizi BİRİCİK bir KİŞİ olarak kabul eder; beden sağlığınızı, zihin sağlığınızdan ayrı düşünmez. Kişiyi analiz eder, dinler; doğru beslenme programı ile kişinin kararlılığını pekiştirir. Beslenme bilincini yükselterek kişinin özgüvenini korumaya alır.

KİBEM, geçici değil, kalıcı sonuçlar peşindedir. Danışanlarına sağlıklı ve bilinçli beslenmenin yollarını göstermek ve bu sayede yaşam kalitesini yükseltmek üzere hizmet verir. Herkes tarafından uygulanan diyet reçeteleriyle geçiştirmez. Kısa sürede hızlı kilo kaybı ya da kazanımı taahhüdünde bulunmaz. Tek yönlü beslenmeye yönlendirmez, aç kalmayı öngörmez. Yaşam koşullarınıza göre beslenme biçiminizi yeniden sağlıklı bir düzene oturtur. Beslenme konusunu yeniden ve yeni bilgilerle düşünmenizi sağlar. Yaşamınızı her yönüyle gözden geçirmenizin yolunu açar.

KİBEM’de hedef, günümüzde yaşanılan beslenme ile ilgili sorunları en aza indirerek, gelecekte beslenmeden kaynaklı olaşabilecek hastalıkların önlemini danışanına en iyi şekilde aktarabilmektir. Bunun yanında KİBEM, bir eğitim merkezi olması sebebiyle, yeni bilimsel çalışmaları takip ederek, danışanına tıbbi beslenme tedavisi uygulamayı da amaçlar.

KİBEM, Ankara diyetisyenleri arasında sistematik çalışmaları ve ekip olma felsefesiyle yüksek başarı sağlamıştır.

TOP